725 436 622

ordinace@ortopek.cz

Typy rovnátek


Nabízíme léčbu následujícími typy rovnátek:


Fixní aparáty (pevné)

Fixní aparáty jsou lepeny přímo na zuby. Skládají se z kovových kroužků nebo kanyl, kovových nebo keramických zámků, oblouků a dalších přídatných součástí. Používají se při léčbě většiny ortodontických vad dětí i dospělých. K jejich výhodám patří to, že v ústech pacienta působí 24 hodin denně a umožňují v porovnání se snímacími aparáty výrazně větší rozsah pohybů zubů. Vyžadují ovšem perfektní spolupráci pacienta z hlediska dodržování dentální hygieny.

  • Kovové zámky
  • Keramické zámky

Neviditelná rovnátka Invisalign

Jedná se o téměř neviditelná rovnátka, se kterými můžete dosáhnout krásného úsměvu bez použití kovových zámečků nebo oblouků. Je to sada tenkých snímatelných rovnátek, která jsou vyrobena individuálně pro každého pacienta.

Snímací aparáty

Jsou v současné době používány zejména pro udržení výsledku po léčbě pevnými aparáty (zabránění návratu zubů do původní polohy). Dále je možné je využít k léčbě lehkých vad nebo jako příprava před léčbou fixními aparáty. Jejich velkou nevýhodou je, že výsledek léčby velmi závisí na tom, zda pacient aparátek poctivě nasazuje a dodržuje doporučenou dobu nošení.


© wb42